4 Kanal Kamera Kayıt Cihazı

Bu kategoride ürün bulunamadı.

4 Kanal Kamera Kayıt Cihazı

Güvenlik kamerası sistemleri içerisinde kaydettiğiniz görüntüleri yeniden izleyebilme imkanı sunan cihazlara kamera kayıt cihazı adı verilmektedir. Bu cihazlar sayesinde kameraların ldığı görüntüler bilgisayar, televizyon veya daha farklı aygıtlarda rahatlıkla izlenebilir. Bu kapsamda bu cihazların birbirinden farklı modelleri bulunduğundan sizlere yazımız içerisinde kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağız. 

Kanal Sayısı Neyi İfade Ediyor

Kayıt cihazı araştırması yapan kimselerin karşısına ilk olarak kanal sayısı çıkmaktadır. Bu sayı kayıt cihazına bağlanabilecek kamera sayılarını ifade etmektedir. Bu sebeple eğer 4 kamera kullanacak iseniz cihazınızın en az 4 kanallı olması gerekmektedir. kanal sayısı fazla olan bir kayıt cihazına daha az kamera bağlamak mümkün iken kanal sayısı az olan bir cihaza daha fazla kamera bağlamak mümkün olmamaktadır. Bu sebeple bağlama ihtimaliniz olan kamera sayısını göz önünde bulundurarak kayıt cihazı almakta fayda bulunmaktadır. 

Kanal sayısı bazı yerlerde FPS olarak ifade edilmektedir. Bu da aynı şekilde kamera sayılarını ifade ettiğini de unutmayınız. Ancak burada ifade edilen FPS sayıları saniyede gelen fotoğraf sayısını ifade etmektedir. Bu nedenle saniyede 25 fotoğraf gelecek şekilde ayarlama yapmanız gerekmektedir ki akıcı bir görüntü elde edilebilsin. Bunun için örnek verecek olursak 100 FPS olan bir kayıt cihazına 100/25 işlemini yaparak 4 cihaz bağlayabileceğinizi çıkarabilirsiniz.

Ayrıca kayıt cihazlarına da DVR adı verilmektedir. Bu İngilizce Digital Video Recorder kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir. Yani dijital video kaydedici anlamına gelmektedir. 

Kaç Kanallı Kayıt Cihazı Seçmeliyim

Bu kısa bilgilerin ardından kaç kanal sayısına sahip bir kayıt cihazı seçmeniz gerektiği konusuna değinelim. Bu kapsamda tercih sizlere ait olmakla birlikte optimal değerleri de bilmek gerekmektedir. Bu kapsamda görüntüleyeceğiniz alanın büyüklüğü son derece önem arz etmektedir. Eğer büyük bir alana sahip iseniz bu durumda kanal sayısı fazla olan kayıt cihazlarını tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Bu sayede kamera kaydı almada herhangi bir sorun ile karşılaşmanızın da önüne geçilmiş olacaktır. 

Eğer sadece bir evin içerisini görüntüleyecekseniz bu durumda 4 kanal kamera cihazı sizler için yeterli olacaktır. Ancak daha sonra bu sistemi bir başka yerde daha kullanırım diyorsanız kanal sayısı fazla olan kayıt cihazlarını da tercih edebilirsiniz. 

Kayıt Cihazları Fiyatları

DVR kayıt cihazları fiyatları kanal sayılarına göre değişiklik arz etmektedir. Doğal olarak kanal sayısı arttıkça fiyatlar da biraz artacaktır. Bu kapsamda 4 kanal kayıt cihazı fiyatları yaklaşık olarak 150 TL ile 200 TL arasında değişiklik arz etmektedir. Kanal sayısı ile orantılı olarak fiyatlarda da bir artış yaşanmaktadır. 

Kayıt Cihazının Hafızası

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kanal sayıları kaç kameranın bağlanabileceği ile ilgili idi. Ancak bu kayıt cihazının sadece bir kısmıdır. Bunun yanı sıra hafızasının da ne kadar olduğu son derece önemlidir. Ancak 4 kanal bir kayıt cihazı çok fazla kameradan görüntü elde etmeyeceği için hafıza sıkıntısını uzunca bir süre yaşamayacaktır. Ancak eğer sizler garantici birisi iseniz bu durumda kayıt cihazının hafızasını yüksek tutmakta fayda bulunmaktadır. Zira tam hafızanın dolduğu vakit bir olay gerçekleşebilir ve olay kaydedilemez ise bu durumda kameradan beklenilen vazife yerine getirilmemiş olacaktır. 

Sizler de bu kamera ve kayıt cihazları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ya da satın almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlerle en kısa süre içerisinde irtibata geçilerek keşif ve kurulum işlemleri yapılacak ve kamera sistemleri hazır bir şekilde sizlere teslim edilecektir.