Notice: Trying to get property of non-object in /home2/guvenlikkamerasi/public_html/catalog/controller/startup/startup.php on line 315

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guvenlikkamerasi/public_html/catalog/controller/startup/startup.php on line 315
Site Güvenlik Sistemleri

Site Güvenlik Sistemleri

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Site Güvenlik Sistemleri

Günümüzde yaygınlaşan güvenlikli siteler içerisinde yaygın olarak kullanılan site güvenlik sistemleri hakkında faydalı bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Öncelikle bu kamera sistemleri hakkında detaylı bir bilgilendirme ile başlayalım. 

Kamera Sistemleri ve Modelleri

Bilindiği üzere sitelerde güvenlik kameraları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kapsamda binanın içerisine sitenin çevresine birçok kamera yerleştirilmektedir. Bu kameralar sayesinde her yer kayıt altına alınabilmektedir. Böylelikle hırsızlık gibi adli olayların yaşanma ihtimali bir hayli azalmaktadır. 

Bu kapsamda tercih edebileceğiniz birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Seçtiğiniz modellerin sitede kullanıma uygun olmasına önem gösteriniz. Bunun için ise kesinlikle gece görüşüne sahip olmasını unutmayınız. Bu sayede yaşanabilecek olayları engellemenin yanı sıra aynı zamanda da yaşanmış olayların çözümünde de son derece başarılı sonuçlar alınabilecektir. 

Kablolu ve Kablosuz Seçenekler

Kamera sistemleri içerisinde kablolu ve kablosuz kamera sistemleri bulunmaktadır. Bu her iki sistem de kullanım alanlarına göre birbirine avantaj sağlamaktadır. Örnek olarak verecek olursak eğer sitenin alanı çok büyük ise bu durumda kablolu bir sistem kullanmak doğru bir seçenek olmayacaktır. Zira burada kullanılan kablolar ile döşenen tesisatın masrafları sizleri bir hayli zarara uğratabilir. Bunun yerine kablosuz kamera kullanmak daha mantıklı olacaktır. 

Kablolu kamera sistemlerinde kablolar gizli bir hat içerisinden bağlanmaktadır. Dolayısıyla art niyetli olan kimselerin bu bağlantıları koparabilmeleri mümkün değildir. Bu kapsamda kameralara yakalanmadan kurtulmak da söz konusu olmayacaktır ve zanlı kimse en kısa süre içerisinde yakalanacaktır. 

Gece Görüşü

Site güvenlik kameraları için önemli özelliklerden birisi de gece görüşü olmaktadır. Nitekim gündüz vakti herhangi bir tehdit oluşması ihtimali oldukça düşük iken gece vakti bu ihtimal daha da artmaktadır. Dolayısıyla gece görüşü olmayan kameraların hiçbir caydırıcılığının olmayacağını da ifade edebiliriz. 

Gece görüşü özelliği sayesinde çok net görüntüler elde edebilmek mümkündür. Bu sayede sadece güvenlik güçleri için işler kolaylaşmamakta bunun yanı sıra bir de sizin güvenliğiniz daha da artmaktadır. 

Yüksek Görüntü Kalitesi

Site içerisinde kullanılan güvenlik kameralarının yüksek görüntü kalitesine sahip olması gerekmektedir. Bu kapsamda görüntülerin kesik kesik ve piksel piksel gelmemesi gerekmektedir. Bu durumda kamera sahibi olmak hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Ancak yüksek görüntü kalitesine sahip bir kamera modeli seçerseniz de bu durumda da dikkat etmeniz gereken durumlar ortaya çıkmaktadır. Örneğin kayıt cihazınızın kapasitesinin yüksek olması gerektiği gibi. Zira kaydedilen görüntülerin boyutu bir hayli fazla olacaktır. Eğer kayıt cihazının hafızası yüksek olmaz ise bu durumda geriye dönük yaptığınız incelemelerde görüntü kayıtlarını bulabilmeniz söz konusu olmayacaktır. 

Diğer Sistemler

Site güvenlik sistemleri içerisinde sadece güvenlik kameraları yer almamaktadır. Bunun yanı sıra görüntülü diafon, alarm sistemleri vb. sistemler de yer almaktadır. Bu sistemler sayesinde de art niyetli kişilere karşı da önlem alabilmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak belirtmek gerekirse görüntülü diafon sistemleri çocuklarınız için son derece güvenli olacaktır. Zira eğer siz evde yokken kapı ziline basılır ise bu durumda direkt olarak görüntülü diafondan kim olduklarını görebilirler. Eğer siz değilseniz bu durumda kapıyı açmayacaklar ve bu sayede de güvenlikleri sağlanmış olacaktır. 

Site içerisinde alınabilecek önlemlerden birisi de alarm sistemleri olmaktadır. eğer kapalı otoparkınız var ise ve bunu da panjurla veyahut da farklı bir şekilde kapatıyorsanız bu durumda alarm sistemi kurmak mantıklı olabilir. 

Tüm bu güvenlik sistemlerini ise en kolay bir şekilde halledebilmeniz için sitemizden teknik destek almayı da unutmayınız.