Notice: Trying to get property of non-object in /home2/guvenlikkamerasi/public_html/catalog/controller/startup/startup.php on line 315

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guvenlikkamerasi/public_html/catalog/controller/startup/startup.php on line 315
Kablolar

Kablolar

2 metre örgülü hdmi kablo

0,00TL

CAT6 NETWORK KABLOSU 305MT. 23AWG

0,00TL

CCTV 2+1 Görüntü Kablosu (100mt)

0,00TL

CCTV 2+1 Görüntü Kablosu (50mt)

0,00TL

CCTV 4+1 GÖRÜNTÜ KABLOSU (100MT)

0,00TL

ENERJİ KABLOSU 2X1 TTR (100mt)

0,00TL

RG6 Görüntü Kablosu (300mt)

853,36TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Kablolar

Kablo, bir alandaki enerjiyi başka bir alana aktarmaya yarayan iletkendir. Bu teller elektriği iletir. Ayrıca madenden yapılmadır. Maden olan bu tel tek başına oldukça tehlikelidir. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için etrafına yalıtkan bir tabaka uygulanır. Böylece kablolar oluşturulur. Kullanılan kamera sisteminin kaliteli olmasında kablolar çok fazla rol oynar. Kablo kaliteli ise kamera sistemi de kaliteli olur.

Kamera Sistemleri Neden Önemlidir?

Kamera sistemleri günümüz şartlarında oldukça önemlidir. Çağımızın en büyük sorunu güvenlik sorunudur. İnsanlar bulundukları her yerde güven içerisinde olmak ister. Ancak bu durumu maalesef ki sağlanamamaktadır. Bu nedenle insanlar kendi güvenlik önlemlerini kendileri oluşturmaya çalışır. Bunun için de kamera sistemlerine sıklıkla başvurur. Ofiste patron çalışanı gözlemlemek ister. Evde ebeveynler bakıcıları gözlemlemek ister. Dışarıda polis sorun çıkaranları gözlemlemek ister. Ya da bizler evimizi hırsızlara karşı gözlemlemek isteriz. Bunların hepsini kamera sistemleri ile sağlayabiliriz. Görüldüğü gibi iç mekân ya da dış mekân fark etmeden her yerde kamera sistemlerine ihtiyaç vardır. Suçluların yakalanmasında kamera görüntüleri oldukça etkilidir. Bir hırsız herhangi bir soygun gerçekleştiğinde hemen kamera görüntülerine bakılır. Aynı şekilde bir şüpheli sokaklarda bulunan mobese görüntülerinden ya da mekânların kamera görüntülerinden bulunabilir. Bu da hayatın daha güvenli bir yer olmasını sağlar. Zaten çoğu suçlu etrafta kamera varsa suç işleme davranışından vazgeçer. Yani kameralar aynı zamanda bir önlem de sağlar. Evinizi soymaya gelen bir hırsız evde kamera sistemi ile karşılaşınca korkup hızla oradan uzaklaşır.

Artık son model teknolojiler, kameralarda da etkili olmuştur. Elektrik kesilse dahi kamera sistemi görüntü almaya devam eder. Bu durum da suçluların daha fazla suçtan vazgeçmesine neden olur. Ayrıca son model kamera sistemleri yüksek çözünürlük özelliklerine sahiptir. Bu da görüntünün oldukça net olmasına neden olur. Artık devletler bile kamera sistemleri ile hareket ediyor. Herhangi bir eylem sırasında bu yüksek çözünürlüğe sahip kameralar herkesin kimliğini teşhis edebiliyor. Bu da polislerin işini kolaylaştırıyor. Ayrıca son teknolojiye uygun kamera sistemleri; hareketi algılıyor. Algıladığı bu hareketi de anında sistem sahibine bildiriliyor.

Kamera Sistemlerinde Kablolar Neden Önemlidir?

Görüldüğü gibi kamera sistemleri oldukça önemlidir. Güvenliğin sağlanmasında ve suçun ortaya çıkarılmasında çok önemli bir rol oynar. Kamera sisteminin bu kadar önemli olması işleyişe de fazla dikkat etmeyi doğurur. Tüm sistem özen halinde kurulmalıdır. Her bir ayrıntıya dikkat edilmelidir. Özellikle net bir görüntü alabilmek için montaj aşaması çok önemlidir. Çünkü doğru montaj içerisinde olmayan kamera sistemleri net görüntü de vermez. İşin montaj kısmı kurulumudur. Bu montajda aktif olarak kablolar görev alır. Kullanılan kabloların kalitesi, görüntüyü de etkiler. Bunun için öncelikle koaksiyel kablolar kullanılır. Normalde kablolar uzun mesafelerde transfer özelliğini kaybeder. Uzun mesafeler için kullanılan kablolarda görüntü ve ses iletilmesinde pek verim alınamaz. Ancak koaksiyel kablolar bu kaybın önüne geçer. Uzun mesafede oldukça yüksek ses ve görüntü kalitesi isteyen kişiler koaksiyel kabloları kullanmayı tercih eder.

Her güvenlik kamerasının sitemi farklıdır. Bu yüzden her sistemde kullanılacak kablolar da farklıdır. Kimi kamera sistemleri sadece görüntü kaydeder. Ses transferi özelliği yoktur. Bu durumda kullanılan kablonun da türü farklı olur. Örneğin eğer kamera sisteminde ses iletimi de yapılmak isteniyorsa 4 + 1 kablo kullanmak yerinde bir tercih olur. Ancak güvenlik kamera sisteminde ses iletimi olmayacaksa 2 + 1 kablonun tercih edilmesi gerekir. 2 + 1 kabloları ile sadece görüntü transferi sağlanır. Kameranın çalışması için gerekli gücün iletilmesi sağlanır. Bu kablo ayrıca kayıt özelliği de sunar. Çekilen görüntülerin kaydedilmesine olanak sağlar. 4 + 1 kablolar ise görüntü ve görüntüyü oluşturacak gücü iletir. Bunlara ek olarak da ses iletimi sağlar. Eğer kamera sisteminde mikrofon da bulunuyorsa; o halde 4 + 1 kabloların döşenmesi gerekir. Bu koaksiyel kablolara CCTV kablolar da denir. Bu nedenle 2 + 1 kablo ya da 4 + 1 kablo CCTV adı ile de anılır. 2 + 1 kabloya 2 + 1 CCTV kamera kablosu denir. 4 + 1 kabloya ise 4 + 1 CCTV kamera kablosu adı verilir.

CCTV Kabloları Nedir?

CCTV kapalı devre televizyon sistemi olarak ifade edilir. Bu uygulama ile farklı yerlerdeki görüntüler birleştirilerek bir araya getirilir. CCTV sistemlerinin uygulandığı kameralarda CCTV kablolarını kullanmak gerekir. CCTV kamera kabloları diğer kamera kablolarına göre oldukça yüksek görüntü kalitesine sahiptir. Kameradaki en önemli özellik görüntünün kaliteli olmasıdır. İstenilen bu özelliği CCTV kamera kabloları karşılar. Bu nedenle de çok fazla tercih edilir. CCTV kabloları sesi transfer edip etmemeye göre ayrılır. Kamera sisteminde mikrofon özelliği de varsa; CCTV 4 + 1 kamera kabloları tercih edilir. Ses iletiminin olmadığı durumlarda ise CCTV 2 + 1 kamera kabloları seçilir. Bu kablolar kamera sistemi kurulumunda oldukça önemli bir yere sahiptir.

CCTV Kablolarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu kablolar sağladığı görüntü kalitesinden dolayı pek çok alanda kullanılır. Sistem kendi yazılımını da içinde barındırır. Bu nedenle şifreli bir sistemdir. Dışarıdan herhangi biri sistemin içine girip de görüntüyü ele geçiremez. Bu da CCTV görüntü sistemini oldukça güvenli bir hale getirir. Gerek devletler tarafından gerekse üst düzey güvenlik isteyen kişiler tarafından da tercih edilir.

En çok kullanıldığı alan ise mobeselerdir. Mobeseler, devlet tarafından oluşturulan ve şehri izlemeye yarayan bir sistemdir. Devlet yapılanmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Suçluların yakalanmasında, olaylara anında müdahale edilmesinde ya da planlama yapılmasında mobeseler etkili rol oynar. Mobeselerde yüksek çözünürlük oldukça önemli olduğu için CCTV kabloları kullanılır. Ayrıca bu güvenlik kameraları ile trafik kontrolü de yapmak mümkündür. Bu büyük ayrıcalıklar için bu kabloların kullanılması önem taşır.

İş yeri sahiplerinin kendileri yokken çalışma alanlarını izlemesi için döşenen güvenlik sisteminde CCTV kabloları kullanılır.

İnsanların kameranın olduğunun anlaşılmamasının istenildiği durumlar vardır. İşte buralarda gizli kamera kullanılır. Gizli kameraların kurulumu sırasında da CCTV kabloları kullanılır.

Bazı konser ve mitingler çok fazla kişiye hitabet eder. Bu nedenle oldukça kalabalıktır. Sanatçıyı, siyasetçiyi ya da konuşanı o kalabalık içinde görmek de oldukça zordur. Bunun için genel bir platform yapılarak kişinin ya da kişilerin görüntüsü o platforma aktarılır. İşte bu işlem sırasında da CCTV kabloları kullanılır.

Kabloların Seçimi Nasıl Olmalıdır?

CCTV sistemi içerisinde pek çok kablo seçimi mevcuttur. CCTV sistemi için seçilecek kablonun mutlaka merkez iletkeni çıplak bakır olmalıdır. Bu kablodan üst düzey verim alınmasını olanaklı kılar. Çıplak bakırım direnci de yüksektir. Bu da görüntünün daha kaliteli transfer edilmesini sağlar. CCTV kablolarının bakır kaplı çelik haldekileri de vardır. Bunlar çıplak bakıra göre daha da yüksek bir verime sahiptir.

Sitemiz aracılığı ile her türlü kamera sistemleri ve kablolarına ulaşmanız mümkündür. Enerji kablosundan görüntü kablosuna kadar aradığınız tüm kablolar bu site içerisindedir. Doğru sistem için doğru kabloyu seçmek son derece önemlidir. Seçeceğiniz tüm doğru kablolara bizim aracılığımız ile ulaşabilirsiniz.