Neutron NVR Kayıt Cihazları

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Neutron NVR Kayıt Cihazları

Güvenlik kamerası denilince akla gelen ilk hususlardan birisi kayıt cihazları olurken bunlar arasında Neutron NVR kayıt cihazları da ilk sırada yer almaktadır. Konuya yabancı olanlar ilk etapta bunların neler olduğunu elbette ki anlayamayacaklardır. Ancak bu yazımızda son derece basitleştirilmiş bir şekilde bu cihazların ne olduğunu nerede kullanıldıklarını ve hangi özelliklere sahip olduklarını öğrenebilirsiniz.

Neutron NVR Kayıt Cihazları Özellikleri 


1.NVR Açılımı

Konuyu daha iyi anlayabilmek için NVR’nin açılımının ne olduğuna değinmek gerekmektedir. Bu kapsamda NVR İngilizce kelimelerin baş harflerini temsil etmektedir. Bu İngilizce kelimeler ise Network Video Record olmaktadır. Yani Türkçesi network video kaydedicidir.

IP kameralar ile kullanılan NVR cihazları kayıt altına alma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere IP kameralar diğer kamera çeşitlerine nazaran son derece kaliteli görüntüler sunmaktadır. Bu sebeple kayıt için gerekli cihazın da o derece kaliteli olması gerekmektedir. Bu kapsamda zaman zaman depolama sorunu yaşansa da ihtiyaçlara güzel bir şekilde cevap verdiğini söylemek mümkündür.

2.Ev ve İşyerinize Uygun

NVR cihazlarını evinizde ya da işyerinizde kullanabilirsiniz. Son derece kullanışlı olması sebebiyle her yerde kullanabileceğiniz bu cihazınızı kaç kamera ile birlikte kullanacaksanız ona göre ayarlanmış olan kanal sayısı ile satın almanı gerekmektedir.

Eğer kameralarınızı bulunduğu yerden değil de uzaktan takip etmek istiyorsanız o halde Neutron NVR kayıt cihazları kullanabilirsiniz. Zira IP kameralar sizlere mobil olarak takip etme olanağını da sunmaktadır.

3.İnternet Ağı Gereksinimi

Eğer NVR kayıt cihazları kullanıyor iseniz bu durumda internet ağı sizler için vazgeçilmez olacaktır. Zira bu sistemler internet ile birbirlerine bağlanmaktadır ve yine sizler de internet vasıtasıyla bu kayıtlara erişebilmekte ve görüntüleri izleyebilmektesiniz.

Bu kayıt cihazının sağladığı avantajlardan birisi de hiç şüphesiz kayıtları izlemekte kendisini göstermektedir. Dilediğiniz tarihler arasını izleyebilme avantajı sunan bu kayıtlar sayesinde sizler de son derece hızlı bir şekilde kayıtlarınızı inceleyebileceksiniz.

4.Uzaktan Kontrol

Güvenlik kameralarının kullanıldığı her türlü alanda bu kayıt cihazının kullanılabilmesi son derece avantajlı olmaktadır. Zira internet üzerinden kayıtları aktaran bu cihaza sizler de internet üzerinden erişebilirsiniz. Kayıt cihazınızla uyumlu bir mobil uygulamayı indirmeniz ve cihazınıza bağlanmanız halinde artık sizler de her nerede olursanız olun kameralarınızı takip edebilirsiniz.

Bu noktada her saniye kameraları mı takip edeceğim diyebilirsiniz. Ancak gelişmiş IP kamera teknolojisi sayesinde sadece hareketlilik olduğunda da sinyal alabilmeniz mümkündür. Bu sayede sizlere gelen bildirimlere göre de kameralarınızı takip edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz mobil uygulamaları ise IOS ve Android işletim sistemi uygulama mağazalarından temin edebilmeniz mümkündür.