Notice: Trying to get property of non-object in /home2/guvenlikkamerasi/public_html/catalog/controller/startup/startup.php on line 315

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guvenlikkamerasi/public_html/catalog/controller/startup/startup.php on line 315
NVR Kayıt Cihazları

NVR Kayıt Cihazları

NEUTRON-NVR304-16EP

4.164,40TL

NVR201-04EP

1.208,36TL

NVR201-04LP

819,23TL

NVR201-08LP

1.160,57TL

NVR202-08EP

1.379,03TL

NVR202-16E

1.501,92TL

NVR204-16E

1.638,45TL

NVR301-04-P4

955,76TL

NVR301-04E

750,96TL
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 23 (3 Sayfa)

NVR Kayıt Cihazları

Kayıt cihazları kullanılan güvenlik kamerası sistemine değişkenlik gösterdiği için, IP kameralarda NVR kayıt cihazları, analog kameralarda ise DVR kayıt cihazları kullanılmaktadır.

NVR (Network Video Recorder) kayıt cihazları bir ağa bağlanarak internet protokolleri üzerinden yönetilebilmektedir.

Analog Ve IP Kamera Farkı

Analog kameralar görüntü kalitesi daha düşük, kayıt süresi daha az ve her yerden izlenmesi mümkün olmayan kameralardır. Ancak IP Kameralar, analog kameralara göre daha profesyonel güvenlik sağlayan, akıllı telefondan dahi izlenme imkanı olan, ses kaydetme özelliği de bulunan kameralardır. Bu iki kamera sistemi arasındaki farktan ötürü, kullanılan kayıt cihazları da farklılık göstermektedir. Analog kameralarda DVR, IP kameralarda ise NVR kayıt cihazları kullanılır. Ancak gelişen teknoloji sayesinde analog sisteminizi IP sisteme çevirerek NVR kayıt cihazı farklılıklarından kolaylıkla yararlanmak mümkündür.

NVR Ne İşe Yarar?

IP güvenlik kamerası sistemleri için kullanılan kayıt cihazı NVR'dir. Bu cihaz sayesinde gelişmiş ve özelleşmiş bir güvenlik hizmeti alırsınız. Çünkü kayıt süresi daha esnek ve uzun sürelidir. Üstelik görüntü kalitesi analog kameralara göre çok daha iyidir. Kameranın görüntü alanı için mesafe sınırı olmadan her uzaklıktaki görüntü en iyi şekilde kaydedilebilmektedir. Kayıt için zamanlayıcı ayarlayarak belli tarih aralığını kayıt altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca cihaz tarafından yapılan kayıtları mobil cihazınızdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

NVR Kayıt Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Bu kayıt cihazları gelişmiş özelliklere sahip olduğu için kapsamlı güvenlik ihtiyacı olan yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Mesela siteler, işyerleri, holdingler, bankalar, AVM'ler, hastaneler, okullar, oteller, yurtlar, spor kompleksleri, cezaevleri, üniversiteler gibi yerlerde IP Kamera Sistemleri dolayısıyla da NVR kayıt cihazları tercih edilmektedir.

Kaç Kanal Vardır?

NVR kayıt cihazına bağlı olan her kamera için bir de kanal bulunması gerekir. Her kanala ait olan görüntü ayrı ayrı kaydedilir. Hangi kameraya ait görüntüyü görmek isterseniz o kanalı açabilirsiniz. Banka gibi anında güvenlik sağlanan yerlerde tüm bu kanallar açılarak aynı anda izlenebilmektedir.

Her kamera bir kanal olduğu için, kanal sayısını da kamera ihtiyacınız belirleyecektir. Kanal sayısı 2'den başlayarak 512'ye kadar olan NVR kayıt cihazları mevcuttur. Kanal sayısı tek olarak değil 2,4,8,16,32,64,128,256 ve 512 şeklinde ilerlemektedir.

NVR Nasıl Kullanılır?

NVR kayıt cihazları, IP Kamera Sistemleri ile birlikte ve tüm bağlantı türleriyle uyumlu olarak çalışabilmektedir  bu sistem bir ağ üzerinden çalıştığı için anında görüntü kaydedilir ve kaydedilen bu görüntü anında canlı olarak izlenebilir. İsterseniz bu ağa uzaktan bağlanarak da görüntüleri canlı olarak izleyebilirsiniz.

NVR kayıt cihazı tasarımı

Bu kayıt cihazları mümkün olduğunca sade ve şık kutular olarak tasarlanır. Bu sayede kamera ihtiyacı duyduğunuz her yerde rahatlıkla kullanmanız mümkündür. Siyah ya da gri gibi renk seçenekleri bulunan kayıt cihazları görüntü kirliliğine mahal vermeden her yere konumlandırılabilir.

Kayıt cihazı tarafından kaydedilen görüntüler ortam fark etmeksizin en kaliteli şekilde kaydedilir. Bu kayıtları ise tüm mobil cihazları ile uyumlu olarak izleyebilirsiniz. Hatta uzaktan ayarlama yapabilir ve komutlar verebilirsiniz.

NVR Mobil Uygulamaları

NVR kayıt cihazı ile kaydedilen görüntüler tüm akıllı telefonlardan canlı olarak izlenebilmektedir. işletim sistemi Android olan telefonlar Play Store'dan indirecekleri uygulama ile, işletim sistemi iOS olan telefonlar App Store’dan indirecekleri uygulama ile işletim sistemi Microsoft olan telefonlarda ise kendi mağazasından indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde cepten görüntüleri izleyebileceklerdir.

NVR Kayıt Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte IP Kameralar da makul fiyatlar ile satılmaya başlamıştır. Bu sayede kullanıcılar güvenlik kamerası sistemi tercih ederken NVR kayıt cihazı ve IP kamera alt yapısı olan sistemleri tercih etmektedir. Peki NVR kayıt cihazınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz.

NVR Kayıt Cihazı Disk Kapasitesi

IP Kameralar, çözünürlüğü yüksek olan görüntüler sağladığı için, bu görüntülerin kaydedildiği dosya boyutu da büyük olacaktır. Bu tür cihazlarda sıkıştırma teknolojileri de gelişmiştir ancak yeterli olmayabilir. Bu yüzden kayıt cihazına kaç hdd takabileceğiniz, disk kapasitesinin üst sınırının ne olduğu gibi hususlar önem taşır. Kayıt dosyasının boyutu ne kadar büyükse, kayıt süresi de o kadar uzun olacaktır.

NVR Kayıt Cihazı Kamera Çözünürlük Desteği

NVR kayıt cihazları, IP kameralar tarafından iletilen yüksek çözünürlüklü görüntüleri kaydetmektedir. Bu görüntülerin kalitesi ise megapixel olarak değerlendirilir. Mesela 1.3 megapixel olan IP Kamera 720 p görüntü kalitesi sunacaktır. 2 megapixel olan kamera ise 1080 p kalitede görüntü sağlar. Iste kayıt cihazlarının bu görüntülerden hangisini desteklediğini sormanız gerekir.

Ayrıca bir kayıt cihazında bulunan tüm kanallar aynı kalitede görüntüyü desteklemeyebilir. Mesela 4 kanal varsa, 2 kanal 720p, diğer iki kanal da 1080p destekliyor olabilir. Iste kayıt cihazı alırken kaç kanalın , ne kadar çözünürlük desteklediğini de sormanız gerekir. Önem verdiğiniz alanlarda yüksekte çözünürlüklü görüntü tercih ederken, daha önemsiz alanlarda daha düşük çözünürlüklü görüntü tercih edebilirsiniz.

OnVif Desteği

Bu özellik sayesinde NVR kayıt cihazınızın markası fark etmeksizin tüm IP Kameralar ile uyum sağlayacaktır. Bu özellik tüm kayıt cihazlarında bulunur ancak teyit etmenizde yarar var.

DVR, NVR ve HVR Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu cihazların ortak özelliği güvenlik kameraları tarafından iletilen görüntüleri kayıt altına almalarıdır. Ancak kayıt esnasındaki işleyiş ve görüntü farklılığı, ses kaydı, yedekleme, uzaktan izleme, tekrar oynatma gibi bazı özelliklerin farklılık göstermesi nedeniyle kayıt cihazları farklı adlarla anılır.

Dijital Video Kayıt Cihazı

Dijital haldeki görüntüyü, sabit disk sürücüsüne kaydetmeye yarayan kayıt cihazıdır. Bu kayıt cihazları analog kameralardan, koaksiyel kablolar aracılığı ile görüntü sağlar. Bu sistem güvenlik kamerası sistemleri içerisinde en az maliyetli olandır. Çünkü bu sistemde sağlanan görüntü kalitesi genellikle 720x480p'dir. Uzaklık konusunda ise genellikle 300 metre sınırı vardır.

Artık klasik analog kameralar yerine analog HD kameralar tercih edilmektedir. AHD denilen bu kameralar 500 metreye kadar ve 1080p'ye kadar görüntü sağlayabilirler. Üstelik analog kameraların altyapısını ve DVR kayıt cihazını kullandığı için geçiş masrafsız olacaktır. Analog ve AHD kamera fiyatları ise neredeyse aynıdır.

Network Video Kayıt Cihazı

Dijital halde edilen görüntüyü, sabit disk sürücüsüne (HDD) kaydeden cihazdır. Bu cihaz IP kameralardan gelen görüntüleri kaydetmek için kullanılır. Görüntülerin anında izlenmesini isteyen yani fiziksel güvenlik uygulaması ihtiyacı olan yerlerde kullanılır. Analog kameralı olan sistemlere nazaran biraz daha pahalı olan bu sistem, ileriye dönük olması ve uzun süre kullanılabilmesi açısından ise avantajlıdır. Çünkü IP Kameralar mesafe sınırı olmadan, 5 megapikselden kaliteli görüntü sağlayabilirler.

Hibrit Video Kayıt Cihazı

HVR'ların en önemli özelliği, IP ve analog kameraların her ikisinden gelen görüntüyü kaydedebilme özelliğine sahip olmalarıdır. IP kameralar tarafından elde edilen görüntüyü  ethernet ağı yoluyla alırken, analog kameralardan elde edilen görüntüyü de koaksiyel kablolar yoluyla alabilmektedir. HVR cihazlar da fiziksel güvenlik uygulamaları için tercih edilmektedir.

Yani gelişmişlik olarak bir sıralama yapmak gerekirse; en az gelişmiş DVR, gelişmiş NVR kayıt cihazları ve en çok gelişmiş HVR kayıt cihazlarıdır.